Sony FDR X3000R Aksiyon Kamerası İncelemesi

medya43

Medya Kütahya
Üye
Katılım
26 Ağu 2017
Mesajlar
32
Beğeniler
20
Puanları
8
Konum
Kütahya
#1
Sony FDR X3000R Aksiyon Kamerası İncelemesi


Sony FDR X3000R Teknik Özellikleri

  1. 1/2.5 tipi Arkadan Aydınlatmalı 16:9 “Exmos R CMOS” Sensör.
  2. Zeiss Tessar Lens.
  3. Balanced Optical SteadyShot (B.O.SS) Görüntü Stabilizasyon Sistemi.
  4. 30 karede 4K Video Kaydı
  5. 120 karede 1080p Video KAydı
  6. 4K Timelapse Özelliği.
  7. Canlı Önizlemeli Uzaktan Kumanda.
You must be registered for see images

Ekstrem Spor meraklıları, aksiyonu seven insanlar çektikleri görüntülerle bizleri şaşkınlığa uğratmaya devam ediyor. Firmalar da bu deneyimleri bize aktarmaları için onlara en kullanışlı makineyi yaratmaya çalılıyor. Sony FDR X3000R Action Cam, Sony’nin bu alanda en güvendiği ürünü. Sony FDR-X3000R Action Cam 4K video kaydı ve yüksek hızda çekim kabiliyetinin üstüne bir de B.O.S.S. (Balanced Optical SteadyShot) özelliğiyle en zorlu şartlarda en yüksek performansı vermeyi vadediyor.

GÖVDE

You must be registered for see images
Sadece 114 gram ağırlında olan Sony FDR-X3000R Action Cam eski tip kasetli kameraların küçültülmüş halini andırıyor. Ama bu küçük alet suya ve donmaya dayanıklı bir gövdeye sahip. Yanında verilen muhafazasıyla 60 metre derinlikte çekim yapabiliyor. Tripodla da kullanılabilmesinin yanında, 4K videoda 50 dakika, Full HD görüntüde ise 125 dakika kayıt yapabiliyor.

Exmor R® CMOS Sensör
8.2 MP Exmor R® CMOS Sensör ile kaydettiğiniz görüntüleri BIONZ X™ görüntü işlemcisinden geçiyor. Bu motorun önüne iliştirilmiş LSI (geniş ölçekli entegrasyon), daha doğal ayrıntılar, daha zengin ton geçişleri sağlıyor ve gürültüyü azaltıyor. Balanced Optical SteadyShot (B.O.SS.) özelliği ile titreşimi neredeyse sıfıra indiriyor. Değil yürümek, çok ciddi sarsıntılarda bile size dengeli çekim şansı sunuyor. ZEISS® Tessar lensin maksimum diyafram açıklığı 2.8, minimum odaklama mesafesi ise 50 cm. Üç farklı odak uzaklığında çekim şansı tanıyor. 17mm geniş, 23mm orta ve 32mm dar açı olarak karşınıza çıkan seçenekler. Ayrıca çekim sırasında da olmak üzere zoom özelliğini kullanabiliyorsunuz.

4K Video ve Yüksek Hızda Çekim

You must be registered for see images

Sony’nin en güvendiği aksiyon kamerası Sony FDR-X3000R Action Cam 24,25 ve 30 fps’de 4K videokaydedebiliyor. XAVC formatını kullandığınız takdirde 100Mbit/s hızında aktarabiliyor. Full HD formatta ise 120 fps çekim yapma şansı tanıyor ve B.O.SS. (Balanced Optical SteadyShot) özelliğini de kullanabiliyorsunuz. Bitti sanıyorsanız yanılıyorsunuz; 4K Timelapse yapabiliyorsunuz ve Action Cam Movie Creator (Windows için sürüm 5.1, Mac® için sürüm 3.1) veya Action Cam Uygulamasını (sürüm 2.0) kullanarak videolarınızı düzenleyebiliyorsunuz.

Canlı Önizlemeli Uzaktan Kumanda
You must be registered for see images
Sony bundan önceki modellerde gelen şikayeti dikkate almış ve uzaktan kumandasını küçültme kararı almış. Oldukça kullanışlı olan kumanda 46 gram ağırlığında ve 155 dakika boyunca izleme yapma şansı tanıyor. Bir aksesuar gibi kola takılabilmesi dışında aparatlar yardımıyla bütün saha şartlarına uyum sağlayabiliyor. Tüm kontrolleri yapabilmenizin yanında artık açıp kapama işlemini de kumanda üzerinden yapabileceksiniz. Wi-Fi bağlantısıyla tüm işlevleri kontrol edebilecek, Bluetoothile de açıp kapama işlemini yapmak mümkün olacak, ayrıca bu işlemi PlayMemories uygulaması sayesinde telefondan da yapabileceksiniz.

You must be registered for see images

Üzerinde dahili stereo mikrofonu bulunan Sony FDR X3000R Action Cam ile iki kanallı ses kaydı, Ustream® özelliğiyle gerçek zamanlı paylaşımlar yapabilirsiniz. Motion Shot LE özelliğiyle seri çekim hızlarını belirleyebilir, Zaman Kodu ve Kullanıcı Biti (TC/UB) ile videoları saat/dakika/saniye/kare değerlerini görüntü verilerine kaydedebilir, Canlı Önizlemeli Uzaktan Kumanda ve PlayMemories uygulaması yardımıyla 5 kamerayı aynı anda kullanma şansına sahip olabilirsiniz.

Su ve toz geçirmez, darbeye dayanıklı housingleriyle tam bir SAT komandosu olan FDR-X3000 denizin 60 metre dibinde bile sizi yarı yolda bırakmıyor.

Sony FDR-X3000R Action Cam Fiyatı
Kasım ayında kendisini alma şansı bulacağımız üst segment aksiyon kamerasının satış fiyatı Avrupa’da 660€ , İngiltere’de 500£ olacak. Sony kamerayla beraber AKA-FGP1 adını taşıyan parmak tutacağı ve AKA-MCP1 MC isimli housingi de satışa çıkaracak. Bu aparatların fiyatları ise 25€ ve 35€ .


SONUÇ

You must be registered for see images

Sony kullanıcılarına ihtiyaçları olan her şeyi vermek için çok çalışmışa benziyor. Bakalım 4K Video, Yüksek Hızda Çekim, Canlı Önizlemeli Uzaktan Kumanda ve daha fazlası Sony FDR-X3000R Action Cam’in, aksiyon kamerası denince akla gelen ilk firmanın tahtını sallamasına yetecek mi?

Sony FDR-X3000R Resmi Tanıtım Videoları

Medya'yı görmek için giriş yapın
Video: Tamindir

Medya'yı görmek için giriş yapın
Video: Kaşif Efendi

Medya'yı görmek için giriş yapın

Medya'yı görmek için giriş yapın
 

medya43

Medya Kütahya
Üye
Katılım
26 Ağu 2017
Mesajlar
32
Beğeniler
20
Puanları
8
Konum
Kütahya
#2
Sony FDR X3000 - Aksiyon Kamerası İnceleme videomuzda sizlere bugün Sony tarafından geliştirilmiş olan Aksiyon kamerası hakkında detaylı bilgiler verdik. Videomuz içerisinde aksiyon kamerası nedir, aksiyon kamerası fiyatı ve özellikleri gibi hususlardan bahsettik. Aksiyon kamerası ile nasıl video çekilir, nasıl kullanılır ve örnek videoları sizlere sunduk. Son olarak Sony FDR X3000 aksesuarları ve fiyatı konusunda mevcut bilgiler verdik.


Bu kamera ayrıca; Sinema filmlerine eşdeğer 4K görüntü kalitesi, GPS ,Wifi ve yüksek bit hızlı kayıt (30 fps ile 100 Mbps ) gibi çekimlerinizi büyüleyici bir başyapıt haline getirmenize olanak tanır . İlk defa entegre Geliştirilmiş Optik Görüntü Sabitleme (B.O.SS) fonksiyonunun yanısıra muazzam 4K videolar çekme yeteneğini de sunuyor. Zorlu çekimler için kutu ile birllikte gelen suya dayanıklı kılıf 60 mt'ye kadar olağanüstü bir çekim sağlar. Isı, toz ve kuma karşı da dayanıklıdır.
 
Üst