Google çalışanları 124.518 TL maaş alıyor.

echo11

Üye
Üye
Katılım
15 Ocak 2019
Mesajlar
34
Beğeniler
15
Puanları
8
Konum
İzmir
Web sitesi
wmaraci.com
#1
ABD Menkul Kıymetler Borsası’na teknoloji şirketleri tarafından bildirilen yıllık mali raporlara göre 8 şirketten en fazla maaşı Google veriyor.

Bazı şirketler hem kültürleriyle hem de çalışanlarına sağladıkları gelir ve imkanlarla ideal bir yaşamın kapılarını aralıyor. Günümüzde bu konuda başı çekenler ise teknoloji şirketleri. Peki söz konusu şirketlerin güncel ortalama maaşları hangi düzeyde?

Teknoloji şirketlerinde çalışmak, günümüzde çoğu gencin hayali ve hedefi. İşte bu nedenle rekabet çok fazla ve o şirketler, kendilerine başvuran kişiler arasından en ideal adayları belirleyip işe alıyor.

Diğer taraftan dünya çapında hizmet verdikleri için dünyanın her köşesinde çalışan edinme gibi bir huyları var. Bu da özellikle Türkiye’deki gençler için çok büyük bir fırsat.

Elbette bir yerde çalışmadan evvel, oradaki imkanları sorgulamak doğal. Peki iş kültürleri ve ofis ortamlarıyla tanınan bu devler, çalışanlarına ne kadar maaş veriyor?

Maaş sunulan tek imkan değil, ancak çalışanlar için en belirleyici unsur yıllık ücretler.

ABD Menkul Kıymetler Borsası’na teknoloji şirketleri tarafından bildirilen yıllık mali raporları inceleyen WIRED, 8 şirketin ortalama maaşını hesapladı. Webtekno da o maaşları derleyip listeledi.
Amazon: 28 bin 836 dolar
 
Üst