Doğanın güzelliklerine bir de “morötesi” ışık altında bakın

Daisywine

Yeni Üye
Üye
Katılım
30 Eki 2017
Mesajlar
25
Beğeniler
13
Puanları
3
#1
Doğanın güzelliklerine bir de “morötesi” ışık altında bakın

Yaşadığımız dünyada sayamayacağınız kadar canlı güzellik yer alıyor. Bunları görmek için bazen yüksek kaliteli mikroskoplara hatta elektron mikroskoplarına ihtiyaç duyulurken, bazen sadece bir “morötesi” ışık kullanmak yeterli oluyor.

İşte bu dünyaya giriş yapan Kanada merkezli doğa, manzara ve makro fotoğrafçı Don Komarechka, morötesi ışık kullanarak bizim çıplak gözle göremediğimiz ilginç detayları gözler önüne seriyor. Bu çekimleri UV ışık modifiyesi yapılmış –her flaş için 500 dolar tutan özel işlemler ve filtreler gerekli– üç farklı Yongnuo marka basit tepe flaş ile gerçekleştiren Komarechka, bu fotoğrafçılık alanında başarılı olmayı sürekli deneme yapılmasına dayandırıyor. Çünkü her çiçek ya da böcek morötesi ışık altında farklı sonuçlar ortaya çıkartıyor ve bunları görmek için çekim yapmaktan başka çok fazla çare bulunmuyor. Yaprakların, böceklerin ve hatta çiçeklerin aynı anda farklı sonuçlar ortaya çıkartabildiği morötesi makro fotoğrafçılığı, bazen olaylara farklı açılardan bakmak gerekir sözünü doğayla harmanlayarak karşımıza getiriyor.

Doğaya farklı bir gözden bakmak gerçekten nefes kesici görünüyor. Detayların dünyasına bu şekilde inmeyi başaran ve bunu olabilecek en etkileyici şekilde karşımıza getiren Don Komarechka’nın sayfada paylaştıklarımız haricindeki diğer tüm fotoğraflarına buradaki linklerden ulaşabilirsiniz.
mor_1.jpg

mor_2.jpg

mor_3.jpg

mor_4.jpg

mor_5.jpg

mor_6.jpg

mor_7.jpg

mor_8.jpg

mor_9.jpg
 
Üst