Dergi Hazırlama Programı En İyi Dergi Yapma Programları

Zarifce

Üye
Üye
EDİTÖR
Katılım
26 Ağu 2017
Mesajlar
69
Beğeniler
43
Puanları
18
#1
Dergi Hazırlama Programı En İyi Dergi Yapma Programları

Amatör çapta bir dergi oluşturmak için kullanması basit ve kolay olan bir dergi tasarlama programı arıyorsanız, bu yazıda işinizi fazlasıyla görecek 3 farklı yazılım paylaşıyorum.

Bu programların hem kullanması kolay hem tamamen ücretsiz hem de Türkçe dil desteğine sahip.

QuarkXPress

quarkxpress-21.jpg

Profesyonel anlamda en kaliteli dergi hazırlama programıdır. Henüz bundan birkaç yıl öncesine kadar tüm dünyada dergiler ve gazeteler sadece bu program kullanılarak yapılıyordu.

quarkxpress-500x312.jpg
QuarkXPress ile profesyonel görünen sonuçlar ve etkileyici bir arayüz elde edebilirsiniz.

Verileri içeri aktarma ve dışarı aktarma desteği sunuyor. Üstelik en güzel yazı tiplerine sahip. Artık iPad ve eBook formatları ile birlikte çalışabiliyor.

QuarkXPress sayesinde interaktif yayınlar yaratabilirsiniz.

Boyut: 282 MB

Lisans: Deneme Sürümü

Scribus

56596.jpg

Okulda veya küçük yerleşim birimlerinde yerel dergiler ve gazeteler oluşturmak için Scribus programını kullanabilirsiniz.

Bu programın avantajı kullanım kolaylığı, Türkçe dil desteği ve tümüyle ücretsiz olmasıdır.

Scribus programında ileri seviye bir editörün yanı sıra gelişmiş masaüstü yayıncılık araçları mevcuttur. İster fiziksel dergiler ister e-dergiler tasarlayabilirsiniz.

Scribus programıyla sayfa boyutunu ayarlayıp bu sayfaya kolayca resim, yazı ve simgeli şekiller ekleyebiliyorsunuz. Çalışmalarınızı PDF, SVG, EPS, TIFF, JPG, PNG ve PSD dosyası şeklinde kaydedebilirsiniz.

Programın pek çok font çeşidi, broşür yapmak için hazır şablonları, cetvel ve ızgara görünümü ve öntanımlı sayfa büyüklükleri gibi işinizi kolaylaştıracak çok sayıda aracı vardır.

56598.jpg


Lisans: Ücretsiz

Boyut: 82 MB

Dil: Türkçe

 
Üst